XVI Niedziela Zwykła
21.07.2018r.

1. Dzisiaj gościmy Ks. dr. Jacka Uchana Dyr. Wydziału Duszpasterskiego Ełckiej Kurii Biskupiej.

2. Zapraszamy dzisiaj na Festyn parafialny – w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa i św. Mikołaja – patronów podróżujących i żeglujących, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. rozpoczęcie festynu o godz. 13:30 na placu przykościelnym św. Mikołaja a w nim oraz liczne atrakcje, konkursy, zabawy dla dzieci, ciasta, bigos itp. Prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie w niedzielę na festyn do 12:30 będzie konkurs na najlepsze ciasto proszę podpisać od kogo. Będzie również stoisko terapii zajęciowej. Będzie też możliwość oddania krwi. Krwiobus będzie od 11:00 do 15:00. Dochód przeznaczony jest na Miva Polska. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy.

3. Wtorek Msza św. o 17:00 i po niej nabożeństwo do św. Mikołaja patrona naszej parafii i patrona żeglarzy. Modlimy się za turystów przybywających do naszego miasta i w intencjach zostawianych w księdze pamiątkowej.

4. Środa liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po Mszach św. możliwość jeszcze pobłogosławienia kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

5. Czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom; po Mszy św. o 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę rozpoczęcie Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, grupę z Giżycka gościć będziemy na obiedzie 28 lipca w sobotę o 12:00. Organizowany jest też wyjazd autokarowy do Częstochowy na zakończenie pielgrzymki 11 sierpnia wyjazd 10 sierpnia wieczorem koszt 100zł zapisy w zakrystii.

XV Niedziela Zwykła
15.07.2018r.

1. Gościmy dzisiaj ks. Michała Jasińskiego z Ukrainy z Diecezji Odeskiej.

2. Poniedziałek Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na Mszę św. o 17:00 Wotywną o Duchu Świętym a po Mszy św. na spotkanie i wspólną modlitwę.

3. Worek Msza św. o 17:00 i po niej nabożeństwo do św. Mikołaja patrona naszej parafii i patrona żeglarzy. Modlimy się za turystów przybywających do naszego miasta i w intencjach zostawianych w księdze pamiątkowej.

4. Środa o godz. 17.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

5. Czwartek po Mszy św. o 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę 21.07.2018 – „Z Maryją Na Jeziorach”. Modlimy się za wypoczywających. 18:00 – spotkanie w porcie w wiosce żeglarskiej; 18:30 – nabożeństwo fatimskie; 19:00 – wypłynięcie statkami, różaniec, przeniesienie figury do kościoła MB Różańcowej, Apel. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18:30

7. W przyszłą niedzielę 22.07.2018 – Festyn parafialny, św. Krzysztofa i św. Mikołaja – patronów podróżujących i żeglujących, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. rozpoczęcie festynu o godz. 13:30 na placu przykościelnym św. Mikołaja a w nim oraz liczne atrakcje, konkursy, zabawy dla dzieci, ciasta, bigos itp. Prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie w niedzielę na festyn do 12:30 będzie konkurs na najlepsze ciasto proszę podpisać od kogo. Będzie również stoisko terapii zajęciowej zapraszamy również innych wytwórców rękodzieła. Będzie też możliwość oddania krwi. Krwiobus będzie od 11:00 do 15:00. Gdyby koś miał jeszcze jakieś fanty, karnety to prosimy o przyniesienie ich do piątku. Dochód przeznaczony jest na Miva Polska. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy.

8. Za tydzień taca na cele inwestycyjne parafii.