Z MARYJA NA JEZIORACH
15 lipca 2017r.
Wieczór „Z Maryją Na Jeziorach” w Mikołajkach pięknie wpisuje się w 100. rocznicę objawień fatimskich, 140. rocznicę objawień gietrzwałdzkich i 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 25-lecia powstania naszej Diecezji Ełckiej.
Podczas tego wieczoru z inicjatywy Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura odbędzie się wspólna modlitwa w Krainie Tysiąca Jezior Mazurskich. Mieszkańcy diecezji modlić się będą w intencjach żeglarzy, podróżujących, i przebywających w czasie wakacyjnym na terenie diecezji ełckiej.
Zapraszamy wszystkich kapłanów, mieszkańców diecezji, i turystów 15 lipca 2017r. o godzinie 17.00 na Eucharystie, które jednocześnie będą sprawowane w dwóch parafiach, w kościele św. Mikołaja, i w kościele Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy Świętej wyruszymy w Marszu Uwielbienia ulicami naszego miasta do portu, gdzie wsiądziemy na statki. Modlitwę uwielbienia poprowadzi grupa Emaus z Olecka. O godzinie 19.00 wypływamy statkami w kierunku jeziora Śniardwy. W czasie rejsu będziemy odmawiać różaniec. Do wspólnej modlitwy różańcowej na jeziorze Mikołajskim zapraszamy wszystkich chętnych: żeglarzy, wodniaków do towarzyszenia na swoich łodziach i żaglówkach.

Zapraszają
Duszpasterze Dekanatu